Дахова автономна сонячна електростанція: ціна та особливості проєктування

Дахові сонячні електростанції дають змогу забезпечити підприємство чи приватне домоволодіння електрикою власної генерації без залучення додаткових земельних ділянок. І це далеко не всі переваги.

Розробка сонячної електростанції (СЕС) автономного типу для встановлення на даху має цілу низку особливостей, насамперед — це розрахунок необхідної потужності. Якої має вистачати як для покриття власного споживання, так і зарядки акумуляторів. Від цього безпосередньо залежить як вартість СЕС, так і термін її окупності.

Дахові сонячні електростанції: розрахунок потужності

Автономна сонячна електростанція за умови правильного проведення попередніх розрахунків дозволяє забезпечити підприємство або приватний будинок електрикою протягом доби. Вдень, у період найбільшої сонячної активності, власне виробництво дозволяє забезпечити живлення для всіх електроприладів в будинку, а надлишки генерації будуть використовуватися для заряджання акумуляторів. При нестачі власної генерації покриття дефіциту електроенергії відбувається коштом енергії, що накопичується в акумуляторній групі. Саме тому необхідно дуже ретельно підійти до розрахунку потужності сонячної електростанції:

  • Необхідно врахувати зниження рівня інсоляції в період з середини осені до середини весни, взимку рівень генерації електроенергії може становити близько 40% від того, що виробляється в літній час.
  • Доступна площа даху — від цього залежить, яка кількість панелей буде доступною для встановлення. І чи їх буде достатньо, щоб забезпечити необхідну потужність. Домогтися підвищення потужності при встановленні однакової кількості сонячних панелей можна шляхом використання більш сучасних батарей — двосторонніх або виготовлених за технологією PERV. Але це призведе до зростання вартості сонячної електростанції.
  • Орієнтація даху — чи всі панелі будуть орієнтовані в оптимальному напрямку — на південь. При складній геометрії дахового покриття сонячні панелі можуть бути орієнтовані на різні боки, тому необхідно буде вирівнювати рівень генерації. Або коштом використання спеціальних інверторів, або за встановлення оптимізаторів потужності сонячних батарей.
  • Затіненість — зниження генерації всього в декількох модулях призводить до різкого зниження вироблення електроенергії всієї сонячної панелі. Створення 3D-моделі місцевості дозволяє визначити ступінь затінення даху, де буде встановлена сонячна електростанція, її причини (високі будинки, труби або дерева, самозатінення від сусідніх панелей тощо), періоди та тривалість затінення. Все це дозволить ще на етапі проєктування розробити необхідні заходи та забезпечити максимально можливий рівень виробництва електроенергії.

Зміни до законодавства дозволяють підключати дахові сонячні електростанції https://rayton.com.ua/ до централізованої електромережі для роботи в системі Net Biling без оформлення дозвільної документації.