Екструдований пінополістирол: поняття та використання

Опалювані будівлі та приміщення потребують утеплення, щоб зменшити втрати. Це робиться за допомогою різних матеріалів. Одним із найоптимальніших варіантів за теплоізолюючими характеристиками та вартістю є екструдований пінополістирол. Цей матеріал має безліч позитивних властивостей, що використовується для зовнішньої установки. Для проведення робіт пропонується замовити будматеріали на https://alex-group.com.ua/ua/utepliteli/ekstrudirovannij-penopolistirol/ .

Концепція

Екструдований пінополістирол нагадує за зовнішнім виглядом та властивостями пінопласт. Однак він міцніший, має рівну, суцільну і гладку поверхню. Сама структура складається з дрібних осередків, заповнених повітрям.

Свою назву матеріал отримав через спосіб створення екструзії. За цієї технології гранули змішуються з піноутворюючими складами під високим тиском, створюється в’язка маса, яка потім продавлюється через дрібні осередки екструдера. В результаті виходить екструдований пінополістирол.

Він поставляється у вигляді твердих плит певного розміру за площею та товщиною. Для більш щільного укладання та створення швів, через які не проникає повітря, торці плит можуть мати форму літери «L».

Матеріал легкий, має низький коефіцієнт теплопровідності, що виділяється пінополістиролом серед усіх видів утеплювачів. Це досягається наявністю пористої структури, заповненої повітрям. Також листи мають низьке вологопоглинання завдяки закритій поверхні, коли рідина або пара не можуть проникнути всередину. Пропонується замовити пінополістірол на https://alex-group.com.ua/ , де є великий асортимент.

Використання матеріалу

Низька проникність пари виступає як негативна риса, якщо потрібно утеплити внутрішній простір. Цей фактор призводить до погіршення вентиляції приміщень, тому екструдований пінополістирол застосовують тільки для зовнішніх робіт.

Їм обробляють наступні споруди та конструкції:

  1. Фундаменти та стіни будівель будь-якого типу. Для фасадів можуть створюватися вентильовані системи.
  2. Проводиться утеплення тунелів завдяки дешевизні та міцності матеріалу.
  3. Здійснюється утеплення доріг, аеродромів та їм подібних споруд.
  4. Утеплюються гаражі, льохи, підсобні приміщення, будівлі складів.
  5. Добре себе виявляє пінополістирол при створенні фундаментів та стін теплиць, парників.

Однією з областей, де активно використовується матеріал, є приватне житлове будівництво, коли можна за невеликі гроші створити надійну систему утеплення.