Парогенератор для хаммама: призначення та як обрати

Головне місце використання парогенератора – турецька лазня «хаммам». Пристрій допомагає створити потрібну кількість гарячої пари та підтримувати оптимальний клімат у хаммі: температуру – 35-50°С та вологість – 90-100%.

У сауні чи лазні парогенератор не використовується. Виняток становлять випадки, коли в лазні встановлена електрична піч із сухим жаром чи ні можливості регулювати рівень вологості підливанням води на камені. Парогенератори для хаммама можна купити тут.

Як підібрати потужність парогенератора

Вибір потужності має бути обумовлений обсягом хаммама. На 1 м³ приміщення необхідний 1 кг пари на годину. Так, наприклад, для турецької лазні площею 15 м необхідний парогенератор продуктивністю 15 кг/год.

Складність підбору потужності пристрою полягає в тому, що не всі бренди вказують на продуктивність у характеристиках обладнання. На ринку можна знайти парогенератори, в інструкції до яких вказана потужність в кВт ч і максимальний обсяг приміщення, який пристрій може забезпечити пором. У цій ситуації слід враховувати розмір турецької лазні.

Види парогенераторів для лазні

Незважаючи на ідентичне призначення, парогенератори розрізняються за пристроєм та принципом роботи.

Теновий або електродний

Моделі з теном працюють за принципом звичайного електричного чайника. Напруга подається на тен, який нагрівається і перетворює воду на пару. Основний недолік цього типу пристроїв – утворення накипу на нагрівальному елементі. З цієї причини, щоб обладнання працювало довго, доведеться використовувати спеціальні пристрої для пом’якшення води.

У електродних моделях пара утворюється внаслідок проходження електричного струму між електродами, зануреними у воду. Така конструктивна особливість пристрою дає змогу використовувати водопровідну рідину без попередньої підготовки.

Накип в електронних моделях виникає набагато повільніше, проте самі електроди згодом розчиняються і їх доводиться міняти. У середньому 1 комплекту вистачає на 10-12 місяців.

Панелі керування

Залежно від розташування панелі керування, парогенератори бувають із зовнішньою панеллю або з вбудованою. Вибирати модель із зовнішньою панеллю рекомендується у ситуації, коли є необхідність частого та швидкого доступу до керування обладнанням.

Панелі розрізняються також за можливості підключення сторонніх систем керування. Так, змінювати налаштування багатьох парогенераторів можна лише з його власного пульта. А до деяких можна приєднати пульти управління інших брендів.

Керування вентиляцією

Головна перевага автоматичного парогенератора – безперервність утворення пари. Щоб цей процес не порушувався, потрібне автоматичне керування вентиляцією. Якісні пристрої світових брендів дозволяють підключати їх безпосередньо до системи вентиляції. Таке з’єднання дозволяє програмному обладнанню регулювати інтенсивність руху повітря, забезпечуючи тим самим більш високу стабільність і продуктивність системи пароутворення в хаммаме.

Діаметр паропроводу

У професійних турецьких лазнях вже за конструювання встановлюють широкі трубопроводи, т.к. вони працюють тихіше, менше схильні до конденсації пари.

Вузькі трубопроводи під час роботи видають дратівливий свист. До недоліків відносять і менш стабільне, порівняно з широкими трубопроводами, вироблення пари.

Очищення води

Для безперебійної та тривалої роботи парогенераторів, у яких нагрівальний механізм виготовлений у вигляді тену, необхідно організувати попереднє очищення води від солей. Зробити це найпростіше за допомогою фільтра.

Обслуговування

Пристрої для створення клімату в хаммі потребують регулярного обслуговування. Перше, що потрібно зробити – розібрати агрегат і прибрати сольові відкладення. Після очищення доцільно змінити комплект герметизуючих та ущільнювальних прокладок.

У ряді моделей парогенероаторів чистка можлива лише за допомогою заливання засобів для чищення в систему, оскільки агрегат нерозбірний. Обслуговування електродних парогенераторів полягає у регулярній заміні електродів.

Як користуватися парогенератором

Користуватися системою для створення вологого та теплого клімату в турецькій лазні просто.

Достатньо виставити на панелі керування такі параметри:

  • вологість повітря;
  • температуру;
  • тривалість роботи.

Сучасні панелі управління регулюють подачу води, температуру та циклічність подачі пари, інтенсивність вентиляції та інші параметри.

Все, що потрібно від користувача, – це вибрати програму роботи.