Публікація ВАК: поняття та правила щодо написання

Для захисту наукової дисертації потрібна наявність статей, які отримали схвалення Вищої атестаційної комісії.

Ознайомитися з повним переліком журналів, схвалених ВАК, можна на офіційному сайті. Саме в цих виданнях повинні розміщуватися публікації здобувача на здобуття наукового ступеня. Можна замовити публікацію на https://soer-publ.com.ua/publikatsii-vak/ на вигідних умовах.

Кому необхідні публікації ВАК

Публікація статей ВАК необхідна досить широкому колу осіб:

 1. Аспірантам, тобто людям, які отримують післядипломну освіту.
 2. Претендентам на отримання кандидатського ступеня обов’язково потрібні публікації ВАК, в іншому випадку отримати допуск до захисту дисертації не вдасться.
 3. Здобувачам докторського ступеня потрібно написати велику кількість статей ВАК для більш глибокого опрацювання певних питань.
 4. Дослідникам, які претендують на отримання фінансування їх роботи. Тільки при наявності статей у виданнях ВАК можна отримувати гранти та інші види фінансування наукових досліджень.
 5. Практикуючим фахівцям публікація статей ВАК потрібна для підтвердження їх високої кваліфікації. Даний фактор буде корисний для побудови успішної кар’єри, допоможе влаштуватися на престижну роботу.

Вимоги

До статті, яка буде публікуватися у виданнях ВАК, пред’являються досить жорсткі вимоги:

 1. Тема дослідження повинна бути актуальною. В результаті проведеної автором роботи має бути знайдено рішення певних прикладних завдань.
 2. Робота повинна бути корисною. Результати виконаної роботи повинні бути застосовні на практиці або сприяти розумінню фундаментальних явищ.
 3. Зрозуміло, стаття повинна містити принципово нові відомості. Адже обговорення того, що і так всім відомо, не представляє ніякого інтересу для наукової спільноти. Всі питання, підняті в матеріалі, повинні розглядатися з нової точки зору, яка не застосовувалася раніше.
 4. Виклад матеріалу має бути логічним і послідовним. Розгляд поставлених питань має бути різнобічним, але не суперечливим. Матеріал обов’язково повинен бути чітко структурованим.
  Всі використовувалися при написанні статті джерела повинні бути надійними, ретельно перевіреними, а представлена інформація – достовірною.
 5. Виклад інформації в статті має бути лаконічним. У виданнях ВАК діють обмеження на обсяг публікується авторами тексту.