Вибір кондиціонера для дому: основні види та корисні поради

Комфорт у приміщенні визначається насамперед температурою та вологістю. Влітку потрібно створити прохолоду, взимку нагріти повітря. З цими завданнями справляються сучасні кондиціонери. Найчастіше їх використовують для охолодження, проте більшість моделей здатні нагрівати кімнати. Виходячи зі своїх запитів, розміру приміщень пропонується замовити кондиціонери на https://solclimat.com.ua/kondytsionuvannia.

Види

Раніше основним варіантом пристрою клімат-контролю був віконний кондиціонер, одна частина якого виходила назовні, друга залишалася в приміщенні. Для цього вирізалася частина рами зі склом.

Однак подібні вироби йдуть у минуле, у сучасних будинках встановлюються пристрої наступних видів:

  1. Спліт-системи, що є роздільною конструкцією, що складається із зовнішнього та внутрішнього блоку, які з’єднуються шлангами, протягнутими крізь отвори в стіні. Застосовуються більшість домашніх приміщень. Внутрішній блок вмонтовується на стіну.
  2. Касетні варіанти, де внутрішні блоки кріпляться під стелю, може бути кілька. Є також окремими конструкціями із зовнішнім блоком. Такі види мають значну потужність, використовуються для великих приміщень.
  3. Мобільні варіанти створюються в одинарному корпусі, вони охолоджують повітря, беручи його у приміщенні. Найменш потужні, проте можуть пересуватися з кімнати до кімнати.

Вибір

При покупці кондиціонера важливо знати площу кімнати. Якщо висота стель вище трьох з половиною метрів, то до уваги беруть обсяг. Саме цей параметр вказують виробники, під нього підбирається потужність компресора. Для маленьких кімнат пристрій з невідповідним показником буде надлишковим, для великих – не зможе забезпечити потрібних показань температури, апарат працюватиме з навантаженням і вийде з ладу.

Далі визначається можливість встановлення. Для касетних пристроїв монтаж ведеться в навісні стелі або подібні до них, при цьому висота кімнати може зменшитися на 10-15 см, що неприйнятно для стандартних варіантів приміщень.

Щоб кондиціонер не простоював значну частину року, варто звернути увагу на наявність функції обігріву. Зазвичай, цей параметр відповідає площі кімнати, для якої використовується охолодження повітря.

Важливо, щоб був пульт дистанційного керування, адже спліт-системи та касетні варіанти кріпляться високо, керувати з відстані буде зручніше. Також кондиціонери повинні мати функцію вентиляції, коли вони подають у кімнату повітря з вулиці, не змінюючи температури, одночасно очищаючи його від різних домішок.

Віддавати перевагу варто продукції відомих виробників, вони гарантують надійність та довговічність апаратів.