Коли виникає потреба вибрати тяговий акумулятор, купити якого типу краще — нікель-кадмієвий, літієвий або літій-залізо-фосфатний. Оцінюємо вартість та експлуатаційні характеристики.
Залізо-фосфатні АКБ знаходять все ширше застосування і як мобільні зовнішні акумулятори, які можуть використовуватися окремо (у разі потреби забезпечити електроживлення будь-яких пристроїв), так і як одна зі складових технічного пристрою, наприклад, як тяговий акумулятор.
Тяговий акумулятор: купити, виходячи з вимог експлуатації
Тяговий акумулятор — це один із найбільш популярних типів промислових акумуляторів, які за прогнозами до 2032 року становитимуть понад 75 відсотків ринку систем накопичення енергії великої місткості.
Попит на тягові батареї, які живлять електродвигуни електромобілів чи гібридних транспортних засобів, значно зріс разом зі зростанням популярності електромобілів. Цей фактор став одним з основних драйверів зростання ринку тягових акумуляторів. Крім того, такі характеристики, як доступність, екологічність та можливість вторинного перероблення, прискорюють зростання галузі електромобілів і, як наслідок, розширення ринку тягових АКБ. При цьому одним із найперспективніших рішень є залізо-фосфатні АКБ:
- Електрохімічна формула цього типу батарей дозволила усунути недоліки, які були характерні для літієвих накопичувачів енергії, насамперед – це різке падіння місткості при мінусових температурах. LiFePO4 зберігають свої робочі параметри до – 30°C, тому вони можуть бути встановлені у будь-якому відсіку транспортного засобу.
- Вони не схильні до теплового розгону, тому відрізняються високою пожежною безпекою.
- Літій-залізо-фосфатні АКБ мають більшу кількість циклів розряд/заряд, тому їх термін служби більший, ніж у звичайних літієвих акумуляторів.
- LiFePO4 мають меншу щільність енергії, ніж літієві батареї, тому їх габарити та вага при рівній місткості будуть більшими. Але в деяких випадках це можна розглядати як позитивний момент, наприклад, при встановленні на вилкові навантажувачі — шляхом більшої маси вони додадуть транспортному засобу стійкості.
- Велика місткість батареї дозволяє використовувати пристрій протягом усього робочого дня, без зупинки.
Однією з найважливіших переваг залізо-фосфатних АКБ https://ads.ua/ua/lt-lifepo4 є простота їх експлуатації, для підзарядки немає потреби знімати їх із транспортного засобу та переносити до спеціального приміщення. Для відновлення заряду досить просто під’єднатися до джерела електрики, не знімаючи АКБ.
Leave a Reply