Інтерактивні дошки для школи: різновиди та вибір

Для навчання у школі дедалі частіше використовуються сучасні технічні засоби. Одним із варіантів такого обладнання є інтерактивна дошка. Можна вибрати пристрій за типом дії та варіантом підключення, розміром. Для цього пропонується подивитися дошки на https://from-ua.info/internet-mahazyn-tech-pro-com-ua-shyrokyy-vybir-interaktyvnykh-doshok/ , де є великий асортимент виробів.

Різновиди

На інтерактивні дошки можна проектувати зображення з проектора. У цьому плані виділяються два варіанти:

  1. Коли проектор встановлюється перед дошкою та зображення має пряме проеціювання. В цьому випадку всі об’єкти, що потрапляють у промінь, відкидають тінь.
  2. Зворотне проектування передбачає встановлення проектора з іншого боку дошки. Однак такі пристрої дорожчі та складніші в монтажі.

Найбільш різнобічні пристрої, які можна використовувати для найрізноманітніших дій та методик навчання – це активні варіанти. Вони підключаються до джерела живлення та до комп’ютера, ноутбука або планшета, звідки отримують інформацію. Їх можна використовувати зі стилусом завдяки вмонтованим в поверхню датчикам.

Пасивні конструкції не мають датчиків, вбудованих у поверхню, та не підключаються до електричних магістралей. Тут усі датчики розміщуються у стилусі. Такі пристрої мобільніші, їх можна переміщати з класу до класу.

Виходячи з конкретних потреб можна знайти дошки на https://ouk.com.ua/porady/innovatsiyi-u-navchanni-interaktyvna-led-panel-dlya-shkoly , вибравши потрібний вид пристроїв, врахувавши їх вартість.

Вибір обладнання для школи

Спочатку потрібно визначитися з варіантом використання дошки. Якщо вона матиме стаціонарне розміщення, краще підбирати активну конструкцію, як універсальну, придатну вивчення будь-яких предметів шкільної програми. Якщо потрібна мобільність, то варіант один – це пасивна конструкція.

Далі визначається відстань, з якої учні розглядатимуть зображення на поверхні дошки, та вибирається найбільш зручна діагональ. Також важливими є технології роботи, найчастіше для школи підходять електромагнітні пристрої. Інфрачервоні, резистивні та оптичні варіанти менш чутливі до дотиків, швидше виходять з ладу при інтенсивній експлуатації учнями.

Пристрій повинен забезпечуватись USB-портами для зв’язку з комп’ютером, мати можливість розпізнавання кількох дотиків, щоб використовувати його в колективній роботі. Для кожного варіанта є певне програмне забезпечення, краще вибирати програмне забезпечення з найбільш широким функціоналом.