Навчання в автошколі: етапи та особливості процесу

Отримання посвідчення водія можливе тільки після проходження навчання за теоретичним і практичним курсом. Ці заняття здійснюються у спеціалізованих навчальних закладах, що мають відповідну ліцензію, штат спеціалістів та техніки. Однією з таких організацій є автошкола на Воскресенка.

Етапи навчання

Процес складається із двох частин. Починаються заняття з теоретичної частини, де переважно вивчаються правила дорожнього руху, надання першої допомоги постраждалим у ДТП. Пройшовши цей курс приблизно наполовину, можна розпочинати практику водіння.

Цей курс починається з полігону, де учень знайомиться з органами керування автомобілем, навчається заводити машину, виконувати найпростіші дії та маневри. Машина обов’язково повинна мати додатковий комплект педалей газу та гальма, що знаходиться праворуч від водія, де зазвичай розміщується інструктор, коли учень керує транспортним засобом.

Після оволодіння основами ПДР та навичками водіння, настає черга виїзду до міста, та процесу навчання їзди у щільному транспортному потоці, реагування на знаки та виконання реальних маневрів.

Курси водіння зазвичай розраховані на 4-6 місяців навчання двічі на тиждень по кілька годин занять.

Далі, після закінчення освітнього процесу, сдається внутрішній іспит в автошколі. Якщо його пройдено успішно, проводяться випробування для отримання посвідчення водія.

Правила

Якщо обрано очну форму навчання, то обов’язково присутність на теоретичних і практичних заняттях. Є варіант проходження теорії онлайн, проте практика завжди потребує особистої присутності.

Іспит сдається спочатку з теорії, потім з практики. Якщо першу частину не здано, то до випробувань уміння водіння справа не доходить, учня до цієї частини іспитів не допускають. Теорія здається письмово, де потрібно вибрати правильні відповіді питання, задані у квитку.
Якщо перша частина здана успішно, потрібно виконати повну програму практичної їзди. Будь-яка помилка викликає виставлення незадовільної оцінки.

У такому разі буде потрібно перездавання практичних умінь. Це можна робити кілька разів упродовж півроку. Якщо в цей період не вдасться отримати посвідчення водія, то потрібно по новій здати теорію і потім практику. Проходити повторний курс навчання не потрібно.

Після складання іспитів у місцевому відділенні автоінспекції оформлюються права та видаються власнику на підставі документів, отриманих в автошколі.