Що являють собою фунгіциди: особливості та для чого призначені

Фунгіцидами називають групу препаратів, які допомагають рослинам чинити опір у боротьбі з грибковими захворюваннями. У їхньому складі містяться речовини, що знищують шкідників або надають активний опір виникненню та розвитку грибкової або бактеріальної флори, що завдає непоправної шкоди живій природі. Незважаючи на позитивні сторони, фунгіциди є досить складним механізмом, дія якого вивчена поверхово. Функціонування цього препарату, на грибкові збудники, проявляється як втручання у біохімічні реакції або блокування ферментів, керованих ними.

Застосування фунгіцидів широко поширене в галузі сільського господарства та садово-городніх угіддях. Вони застосовуються для:

  • обприскування рослин з метою захисту від захворювань, пов’язаних із поширенням грибка та бактерій;
  • протруювання насіння, безпосередньо, перед посадкою;
  • для захисту матеріалів від біологічного руйнування.

При купівлі фунгіцидів слід пам’ятати, що вони мають індивідуальний склад, мають різне призначення та застосовуються в різних галузях сільського господарства.

Як правильно підійти до вибору фунгіцидів: що потрібно знати

Перш, ніж приступити до вибору фунгіцидів, необхідно визначитися з їхньою групою безпосередньо пов’язаною з призначенням даного препарату:

  • засоби, що повністю знищують гриби (справжні);
  • підвищують опірність до хвороб (імунні);
  • збільшують стійкість культур до захворювань (біологічні мікробні антагоністи).

Також, фунгіциди розрізняються за видом на грибок або бактерії. Є профілактичні засоби, вони свого роду щеплення, тому що додаються до здорової рослини, щоб захистити від захворювання.

Фунгіциди імунізують, підвищують опірність культури до захворювань, а лікувальні використовують у разі захворювання, що відбулося. Вони здатні частково скоротити шкоду, завдану захворюванням, сегментарно прибрати уражені ділянки хворої рослини.

Одночасно існує низка фунгіцидів змішаної дії. Вони гармонійно поєднують у собі профілактичні та імунізуючі якості. Є різновиди з профілактичною та лікувальною активністю.

Не всі фунгіциди проникають всередину рослини, що необхідно враховувати при купівлі. Умовно, їх можна поділити на три групи: контактні, трансламінарні та системні.