Прописка являється однією з обов’язкових складових ідентифікаційних даних про особу в Україні. Інформація про офіційну адресу в державному реєстрі повинна міститись щодо кожної особи, яка проживає в Україні. Прописка і право власності нерозривно пов’язані між собою, але прописка не тягне за собою прав на житло, при цьому без права на житло неможливо прописатись. Оскільки прописка обов’язкова для всіх, але не у всіх є власне житло, то виникає резонне питання: як же прописатись якщо немає житла? Про це поговоримо у даній статті.
Що таке прописка сьогодні?
Закон визначає, що реєстрація місця проживання не дає ніякого права на житло. Ні на розпорядження, ні на проживання, ні на будь-які інші регалії. Прописка сьогодні – це лише внесення інформації про офіційну адресу до електронного реєстру територіальної громади та до демографічного реєстру. Іншими словами – це офіційне повідомлення держави про офіційну адресу особи. По цій адресі відбувається офіційне листування та інші комунікації з особою, а також ця інформація вноситься до так званих бібліографічних даних про особу.
На що впливає прописка?
Ми вже розібрались чи впливає прописка на право власності, але на що ж вона впливає? По-перше: прописка обов’язкова для всіх і її відсутність – адміністративне правопорушення. По-друге: прописка впливає на можливість реалізації своїх прав. Наприклад:
- отримання медичних, соціальних, освітніх та інших державних і адміністративних послуг
- отримання пільг, документів, дозволів
- працевлаштування
- реалізація виборчого права та прав всередині територіальної громади.
Прописка впливає на дуже багато процесів, тому що являється однією з ключових статистичних даних про особу, яка використовується і державними органами і приватними особами.
Як прописатись?
Місце реєстрації проживання, як правило, важливо мати саме за місцем фактичного проживання. Не точно по адресі, а в межах територіальної громади. Тому що саме в межах територіальної громади прописка надає різноманітні права і бонуси. Оренда житла, переселенці, військовий стан, все це є наслідком проживання людей без прописки за фактичною адресою. Саме тому існує дуже зручний і законний спосіб її отримання без власного житла. Можна купити прописку. Фактично це оренда житлового приміщення, але не в цілях проживання, а в цілях реєстрації місця проживання. В цьому випадку компанія, яка надає таку послугу реєструє свого клієнта у власному житлі та надає всі необхідні послуги з цього питання, починаючи з підготовки документів для подачі на прописку і закінчуючи комунікацією з державними і недержавними органами і організаціями.
Leave a Reply