Як вирощувати малину в горщику: основні правила та рекомендації

Вирощування малини у горщику стане гарним рішенням для тих, у кого немає присадибної ділянки. Вам вдасться насолоджуватися свіжими ягодами в домашніх умовах. Дізнайтеся більш інформації на https://lifeinhacks.com/ про всі правила догляду за такою рослиною. Якщо ви будете уважними, то багатий врожай малини приємно вас здивує.

Переваги вирощування малини в горщику

Сильних сторін у такого рішення дуже багато. Серед них:

  1. Економія місця. Далеко не в кожної людини є присадибна ділянка. Вирощування в контейнерах дозволить розмістити рослину навіть на невеликому балконі або ж терасі.
  2. Контроль умов. У горщику легше контролювати якість ґрунту, рівень вологості та кількість добрив. Ризик хвороб знижується, врожайність покращується.
  3. Мобільність. Якщо змінюється погода або рослині потрібно більше сонячних променів, ви можете перенести горщик у більш сприятливе місце.

Вибір горщика та ґрунту

Варто приділити увагу таким питанням. Серед головних моментів:

  1. Малина має розгалужене коріння. Саме тому їй потрібна простора ємність. Для однієї рослини потрібен контейнер об’ємом не менше 15 літрів. Якщо казати про матеріал, то краще обирати горщик з пластику, кераміки або деревини. Глибина ємності повинна сягати 40 сантиметрів, адже так у коріння буде простір для розвитку. Обов’язкова наявність дренажних отворів, тому що вони попередять застій води.
  2. Малина добре росте у родючому та легкому ґрунті. До нього повинні входити такі компоненти, як 50% садової землі, 30% торфу та 20% піску. Оптимальний рівень кислотності ґрунту сягає 5,5-6,5 пунктів.

Як правильно посадити малину в горщик?

Варто слідувати наступним правилам:

  1. Вибір сорту. Для вирощування в контейнерах підходять компактні та ремонтантні сорти малини (Геракл, Жовтий гігант, Полка). Вибір залежить від ваших вподобань.
  2. Посадка. Насипте шар дренажу – 5 сантиметрів керамзиту або ж дрібного щебеню. Додайте поживного субстрату, залишивши до 7 сантиметрів від краю горщика. Розміщуйте саджанець так, щоб коренева шийка залишалася на рівні ґрунту. Полийте рослину, додайте шар мульчі. Його роль можуть грати солома, тирса або ж торф.

Поливайте малину в контейнері два рази на тиждень в спекотні дні. Краще користуватися крапельним поливом або ж поливом під корінь. Щоб врожай був багатим, удобрюйте малину азотними та органічними добривами. Видаляйте слабкі пагони, адже вони заважають рослині правильно розвиватися!